3

فدراسیون کشتی روزهای پر التهابی را پشت سر می‌گذارد، چراکه از یک سو باید در فکر آماده سازی و تامین هزینه های اعزام تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی به رقابتهای جهانی مجارستان باشد و از سوی دیگر بلافاصله باید تیم های کشتی رده امید را با همین شرایط راهی رقابتهای جهانی رومانی کند.

به گزارش حرف آنلاین، رقابت‌های جهانی کشتی آزاد و فرنگی بزرگسالان در روزهای ۲۸ مهر تا ۶ آبان ماه در شهر بوداپست مجارستان برگزار می شود و دو هفته بعد رقابت های قهرمانی امیدهای جهان (زیر ۲۳ سال) در روزهای ۲۱ تا ۲۷ آبان در شهر بخارست رومانی برگزار خواهد شد.

به گزارش مهر، هزینه اعزام کاروان کشتی ایران به رقابتهای جهانی بزرگسالان در مجارستان با توجه به نوسانات ارزی، به تنهایی مبلغی در حدود ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان خواهد بود. همین مبلغ هم باید دو هفته بعد برای اعزام تیم های امید تامین و هزینه شود!رسول خادم به تازگی نشست ویژه ای را با وزیر ورزش داشته است تا بتواند با تخصیص ارز ثانویه به فدراسیون کشتی، مشکلات اعزام تیم های ملی را حل کند، اما متولیان فدراسیون در صورت عدم حمایت از سوی وزارت ورزش، راهکار دیگری را هم در ذهن دارند.

پیش از این مصوب شد در بدترین حالت ممکن، تعداد نفرات تیم های ملی کشتی آزاد و بزرگسالان کاهش یابد و فقط ملی پوشانی که از شانس بالاتری برای کسب مدال برخوردارند راهی مجارستان شوند. در این بین باید برای اعزام تیم های کشتی آزاد و فرنگی امید به رقابتهای جهانی رومانی هم فکری کرد.گفته می شود فدراسیون در نظر دارد هزینه قابل تامین و میلیاردی را بین این دو تیم تقسیم کند. بطوریکه تعدادی از ملی پوشان بزرگسال در لیست اعزام قرار می گیرند و با صرفه جویی در هزینه ها، زمینه اعزام ملی پوشان تیم امید تامین می شود. البته کاروان کشتی امید هم با کاهش نفرات همراه خواهند شد و همچون تیم بزرگسالان با تیم نصفه و نیمه راهی رومانی می شوند.این راهکار در اولویت تصمیمات فدراسیون کشتی و شوراهای فنی قرار دارد، مگر اینکه با ورود متولیان ورزش به این ماجرا، هزینه های اعزام به طور کامل تامین شود.