حرف آنلاین- ابوالقاسم فرجی : وارد خانه که می‌شویم، فضا سنگین است، غم تمام خانه را فراگرفته است، همه مات و مبهوت هستند.

بستگان، آشنایان، مهمانان، مسئولان و دوستان همرزم شهید از صبح می‌آیند و این دیدارها تا انتهای شب ادامه دارد.

به خانه این شهید بزرگوار رفتیم و با پدر وی هم‌کلام شدیم، غمی سنگین بر دل دارد اما می‌خندد، می‌خندد تا روحیه اهالی خانه حفظ شود، جمله‌ای زیبا گفت که تمام اضطرابم را از بین برد«علی رفت و بهترین راه را انتخاب کرد». با یوسف عابدینی پدر بزرگوار شهید علی عابدینی برای لحظاتی کوتاه به گفت‌و‌گو پرداختیم، وی می‌گوید: همواره برای حضور در سوریه به عنوان رزمنده مدافع حرم شور و اشتیاق فراوانی داشت، سه بار مجروح شد و بار آخر پس از مجروحیت تلاش کرد هر چه زودتر بهبود یابد و دوباره اعزام شود.وی تصریح کرد: درست است که در نبود علی سختی فراوانی را باید تحمل کنیم اما این شهید بزرگوار به هدف خود رسید، راه خوبی را انتخاب کرد. پدر این شهید بزرگوار گفت: مرگ برای هر فردی به وقوع می‌پیوندد، راهی که علی برگزید بهترین راهی بود می‌توانست به هدف خود برسد. وی افزود: علی در این راه به شهادت رسید و به دنیا تعلق نداشت، حتی نگران فرزندش امیرمحمد نیز نبود، چرا که می‌دانست اسلام خون می‌خواهد و ما می‌توانیم از فرزندش محافظت کنیم. پدر دیگر نمی‌توانست ادامه دهد؛ بغضی سنگین راه گلوی وی را گرفته بود اما خندید، پدر می‌خندد تا روحیه اهالی منزل نیز حفظ شود.

همرزم شهید عابدینی که بیش از ۶ سال است در تمامی ماموریت‌ها با یکدیگر بودند به ویژگی‌های اخلاقی این شهید بزرگوار اشاره کرد.مجتبی جانبازی می‌گوید: شهید عابدینی از کسانی بود که یک گردان را عاشق خود کرده بود، در هر زمینه‌ای اعم از تاکتیک و تکنیک نظامی و مدیریت بر دیگران برتری داشت و صاحب سبک بود.وی تصریح کرد: این شهید بزرگوار در دانشگاه و در مقطع لیسانس رتبه نخست را به دست آورد و از وی تجلیل شد اما جبهه‌های نبرد را بر درس ترجیح داد تا به هدف اصلی خود که شهادت بود، برسد.این همرزم شهید با اشاره به اینکه  شهید عابدینی بسیار باهوش و نترس بود، گفت: چندین بار حرکات خطرناکی از وی دیدیم که احتمال شهادت وی را افزایش می‌داد، زمانی که به وی تذکر می‌دادیم می‌گفت «سه بار است که مجروح می‌شوم، شهادت برای ما نیست» اما به این شهید بزرگوار بارها توصیه کردیم که شهادت خوب است اما امروز اسلام رزمنده می‌خواهد. جانبازی با اشاره به اینکه در یکی از جبهه‌ها مجروح زیادی دادیم و مجبور شدیم علی را به آنجا بیاوریم، خاطرنشان کرد: به اندازه‌ای در آن گردان خوش درخشید که حتی در نمازها نیز به وی در اقتدا می‌کردیم.

وی با اشاره به اینکه به مدیریت و تدبیر این شهید بزرگوار نیاز داشتیم، گفت: رفتار علی برای همه درس دارد.این همرزم شهید افزود: با شهادت علی ضربه بزرگی خوردیم اما خوشحالیم که به آرزوی دیرینه خود رسید، علی رفت تا بماند و پاسخ سیلی خوردن حضرت زهرا را به یزدیان بدهد و آینده از رشادت‌های این شهید بزرگوار می‌نویسد.

شهادت با خانواده عابدینی پیوندی ناگسستنی دارد

ابراهیم واحدی یکی از اهالی روستای فرم زادگاه شهید علی عابدینی است، وی با اشاره به ویژگی‌های اخلاقی این شهید، می‌گوید: خانواده شهید عادبینی در سال‌های مربوط به دفاع مقدس به عنوان رزمنده در جبهه‌ حاضر می‌شدند و عموی این شهید بزرگوار نیز در دوران جنگ به فیض شهادت نائل شد.

وی تصریح کرد: شهادت و حضور در جبهه‌های جنگ در این خانواده موضوع تازه‌ای نیست و با آنها پیوند نزدیکی دارد.

حسن یوسف‌نژاد از پاسداران فریدونکناری است که به همراه مسئول ایثارگران سپاه کربلا به دیدار خانواده شهید عابدیینی رفتند.

وی می‌گوید: در حالیکه اشک از چشمان پدر شهید اسماعیل خانزاده جاری بود داستانی تعریف کرد که لرزه به تن اعضای حاضر در خانه شهید عابدینی انداخت.یوسف‌نژاد افزود: پدر شهید خانزاده گفت «پس از شهادت فرزندم، علی‌آقا سه بار به خانه ما آمد و با خانواده من دیدار کرد، پس از پایان هر دیدار با التماس از من می‌خواست تا برایش دعا کنم تا به فرزند شهیدم ملحق شود».این پاسدار فریدونکناری تصریح کرد: پدر شهید خانزاده می‌گریست و می‌گفت «شهید عابدینی اشک می‌ریخت و از من برای شهادتش خواهش می‌کرد تا دعا کنم و امروز می‌بینم که به خواسته خود رسید».

این شهدای مدافع حرم هستند که در دفاع از ولایت و اهل‌بیت سرآمد هستند  با حضور در خط مقدم مبارزه با دشمن از جان شیرین خود می‌گذرند و شهادت را برمی‌گزینند.شهید عابدینی یکی از آن شهدایی است که در برابر سلطه صهیونیست سر خم نکرد و مردانه جنگید و دلاورانه شهید شد.shahid haram.abedini