سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران-نوشهر در دیدار با امام جمعه نوشهر گفت : از ۱۴۴ کیلومتر اراضی ساحلی غرب مازندران تاکنون ۹۸ کیلومترآن حدنگاری (کاداستر) شد .

به گزارش حرف، عبدالرضا سنگاری اظهار کرد: در صورت تامین اعتبار می توانیم کاداستراراضی ساحلی غرب مازندران را به پایان رسانده و برای دولت اخذ سند دریافت نماییم .وی با اشاره به اینکه غرب مازندران قطب گردشگری است، افزود: نزدیکی ساحل با جنگل و کمبود اراضی غرب مازندران آن را با کل کشور متمایز کرده است .

سنگاری به اهمیت آبخیزداری در حفظ پوشش گیاهی و حفاظت از خاک اشاره کرد و افزود: وجود بندهای سرشاخه گیر ماشلک و نیرنگ نوشهر و خورماچال عباس آباد سبب شد جلوی بسیاری از تخریبهای سیل که در گذشته خسارات زیادی به مناطق مسکونی و تاسیات شهری وارد می کرد، گرفته شود .سنگاری در همین رابطه افزود :امسال  از درختان آورده در سیل اخیر درپشت این بندها نوانستیم ۱۱ میلیارد ریال از چوب آلات را فروخته و به خزانه واریز نماییم .

سرپرست اداره کل منابع طبیعی نوشهرهمچنین با اشاره به تعطیلی طرحهای جنگلداری افزود: دغدغه های اصلی ما دراین بخش وجود درختان خشک و افتاده یی است که می تواند به تشدید آتش سوزی کمک نماید .

وی ادامه داد :با توانمندی کارشناسان این اداره کل در بخش اراضی توانستیم در سه سال متوالی درزمینه ممیزی اراضی ، کاداستر ،اخذ حقوق دولت و آزادسازی سواحل مقام برتر کشور را بدست آوریم .