2165885

همزمان با برگزاری شانزدهمین جشنواره بین المللی امام رضا علیه السلام،کودکان ونوجوانان مازندرانی ۴۰۰ اثر فرهنگی، هنری و ادبی برای شرکت در این جشنواره تولید کردند.

به گزارش حرف آنلاین، شانزدهمین جشنواره بین المللی رضوی در بخش کودک و نوجوان با هدف توسعه و ترویج مفاهیم فرهنگی و معارف رضوی در میان کودکان و نوجوانان، توجه به سیره اخلاقی و سبک زندگی امام رضا(علیه‌السلام) به ویژ رأفت و مهربانی ایشان و بررسی و مطالعه در هجرت امام رضا(علیه‌السلام) از مدینه تا خراسان برگزار می‌شود.

مرحله‌ی استانی این جشنواره  اما، در بخش کودک و نوجوان با عنوان «قدمگاه عشق» در سطح ۲۵ مرکز ثابت، ۴ مرکز سیار روستایی، ۱ مرکز پستی و در مجموع ۳۲ مرکز کانون پرورش فکری مازندران در رشته های: کاردستی- پژوهش اعضا- کتابسازی- نامه ای به امام- خاطرات زیارت (خاطره نویسی)- سرود- پویانمایی- طراحی تمبرپستی و کارت پستال سازی برگزار شد.

بر اساس این گزارش، پس از ارسال فراخوان به مراکز در اسفندماه سال ۹۶ تانیمه ی خردادماه سال ۹۷ به واسطه ی پیگیری کارشناسان و همت  مربیان و استقبال با شور و نشاط اعضای مراکز فرهنگی و هنری در استان، بیش از ۴۰۰ اثر از ۲۹۳ نفر عضو  در بخش‌های: کاردستی- پژوهش اعضا- کتابسازی- نامه ای به امام- خاطرات زیارت (خاطره نویسی)- سرود- پویانمایی- طراحی تمبرپستی و کارت پستال سازی به دبیرخانه استانی  رسید.

در نهایت پس از داوری اولیه از سوی کارشناسان فرهنگی، هنری، ادبی و آموزش و پژوهش کانون؛ ۹۶ اثر از مجموع آثار برگزیده استانی جهت ارسال به دبیرخانه ی مرکزی در تهران ارسال شد تا در رقابت با سایر برگزیدگان از استان‌های دیگر قرار گیرد.

بر اساس این گزارش، قرار است همزمان با دهه کرامت و در آیینی از برگزیدگان استانی  بخش کودک ونوجوان جشنواره رضویدر شهرستان تنکابن تقدیر شود.