وزیر راه گفت: طرح چهارخطه شدن هراز طبق برنامه ریزی تا پایان سال ۹۹ تکمیل می شود. ‎

محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی در حاشیه آیین افتتاح ۱۰ کیلومتر دیگر از محور چهار خطه هراز در گفت وگو با خبرنگاران افرود: در حال حاضر حدود ۳۰ کیلومتر از محور هراز چهار خطه نشده که ۱۰ کیلومتر در ابتدای سال ۹۸ و مابقی نیز در سال ۹۹ تکمیل و زیر بار ترافیک قرار می گیرد.

۱۰ کیلومتر از جاده چهار خطه هراز که روز جاری با حضور وزیر راه و شهرسازی زیربار ترافیک رفت از پارک جنگل تا تونل وانا به عنوان یکی از نقاط حادثه خیز و گره کور ترافیکی جاده هراز است.

وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: در مجموع در سال جاری حدود ۸۰۰ کیلومتر از راههای کشور چهار خطه شد و در سال آینده نیز برای تسهیل در تردد خودروها در کشور ۳۰۰ کیلومتر آزاد راه احداث می شود.

محور هراز ۱۸۰ کیلومتر مسافت دارد که ۱۰۵ کیلومتر از این محور در حوزه استحفاظی استان مازندران قرار دارد و ۷۵ کیلومتر در حوزه استحفاظی استان تهران است.

براساس گزارش رسمی تاکنون برای چهارخطه این محور حدود ۱۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه شد و برای تکمیل آن نیز حدود ۳ هزار میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است.

این محور به دلیل نزدیکی به تهران یکی از پرترافیک ترین محورهای کشور محسوب می شود به طوری که روزانه بین ۴۰ تا ۶۰ هزار دستگاه خودرو در آن تردد می شود.