4
مدیرکل گمرکات مازندران از افزایش صادرات کالا از گمرکات استان طی هشت ماهه سال۹۷ خبر داد.
به گزارش حرف، علی یوسفی منش در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طی هشت ماهه سال ۹۷ بیش از ۵۰۸ هزار تن انواع کالا به ارزش بیش از ۲۸۹ میلیون و ۳۱ هزار دلار از طریق گمرکات استان( نوشهر،امیرآباد ،فریدونکنار، ساری و دفتر گمرکی آمل) از کشور صادر شد که نسبت به هشت ماهه سال۹۶ از نظر وزنی ۸ درصد و ارزشی ۱۰درصد رشد را نشان می دهد .
وی افزود: اقلام عمده کالاهای صادراتی از گمرکات مازندران فرآورده های لبنی ، مواد غذایی، کالاهای صنعتی، سیمان، مصنوعات از چدن و فرآورده های نفتی بوده که به ۴۰ کشور جهان صادر شده است .
این مسئول تصریح کرد: عمده ترین مقصد تجاری گمرکات مازندران کشورهای عراق، افغانستان، قزاقستان، فدراسیون روسیه و ترکیه بوده است . یوسفی منش با اشاره به اینکه درآمد گمرکات استان مازندران طی هشت ماهه سال جاری کالا به بیش از ۸۶۰ میلیارد و ۳۴۳ میلیون ریال رسید؛ یادآورشد:همچنین طی هشت ماهه سال جاری به میزان بیش از دو میلیون و ۲۰۹ هزارتن انواع کالا به ارزش ۶۲۴ میلیون و ۶۵۰ هزار دلار از گمرکات استان مازندران ( نوشهر ، امیرآباد و فریدونکنار ) وارد کشور شده که نسبت به هشت ماهه سال۹۶ از نظر وزنی ۲۱ درصد و ارزشی ۱۰درصد رشد را نشان می دهد.
وی افزود: اقلام عمده کالاهای وارداتی به گمرکات استان مازندران جو ، ذرت ، روغن نباتی،کاغذ، آهن آلات، چوب و تخته بوده که از ۳۱ کشور مختلف جهان که عمده ترین آن کشورهای روسیه، امارات، آلمان، هلند و سوئیس بوده است.
یوسفی منش ادامه داد: در همین مدت ۴۰هزار تن کالا شامل آهن آلات، کانتینر، تخته و کاغذ چاپ و تحریر ،کود اوره ، پارچه به ارزش ۳۰ میلیون و ۳۱۴ دلار به مقصد افغانستان، پاکستان، گرجستان، ترکمنستان، جمهوری آذربایجان، هندوستان ،قزاقستان وعراق از طریق گمرکات استان مازندران ترانزیت خارجی شده است./ ایسنا