photo_2019-02-16_09-30-04

نور-خبرنگار حرف: همزمان با ایام الله دهه فجر دفترکارگزاری رسمی تأمین اجتماعی شهرستان نور با حضور مدیر کل تأمین اجتماعی، فرماندار و مسئولان شهرستان نور به دست پدرشهید مدافع حرم، شهید جمشیدی افتتاح شد.

سید علی اصغر محمودی درگفت وگو با خبرنگاران اظهارکرد: چهاردهمین دفترکارگزاری رسمی تأمین اجتماعی استان مازندران در شهرستان نور افتتاح شد که امیدواریم این کارگزاری سبب تسریع و تسهیل در ارائه خدمات جامعه هدف باشد .

وی با اشاره به اینکه سازمان تأمین اجتماعی جامعه بزرگی را تحت پوشش دارد، تصریح کرد: در مقایسه با سال ۵۷ کل بازنشستگان استان چهارهزار و ۷۰۰ نفر بود که در حال حاضر این تعداد به ۱۳۷ هزار نفر رسید و تعداد بیمه شدگان از ۱۳۰ هزار نفر به ۶۳۰ هزار نفر افزایش یافته است.

مدیر کل تأمین اجتماعی یادآور شد :سازمان تأمین اجتماعی در کشور ۴۲ میلیون نفر را تحت پوشش دارد و در استان مازندران از جمعیت سه میلیون و ۲۸۵ هزار نفر تعداد یک میلیون و ۹۵۰ هزار نفر معادل ۵۸ درصد را تحت پوشش تأمین اجتماعی هستند که این سازمان ۲۰ نوع خدمات کوتاه مدت و بلند مدت قبل از تولد تا پس از مرگ را به افراد تحت پوشش خود ارائه می‌دهند.

این مسئول با اشاره به اینکه این سازمان درآمد هزینه است و در تمام دولت‌ها یار و مددکار آنها بوده است، تأکید کرد: هدف سازمان تأمین اجتماعی این است که خدمات را به در خانه‌ها و محل کار مردم ببرد تا با تسهیل و تسریع در کار افراد تحت پوشش، سبب کاهش مصرف کاغذ، ترافیک، هزینه ایاب و ذهاب و … شود.

محمودی یکی از اهداف ایجاد کارگزارها را در استان سیاست دولت در برون سپاری نام برد و افزود: بخشی از خدمات که در محل شعب تأمین اجتماعی به مردم ارائه می‌شد امروز از طریق کارگزاری تأمین اجتماعی ارائه می‌شود که درواقع برون سپاری بخشی از خدمات سازمان به بخش خصوصی است.

وی با اشاره به دفتر کارگزاری شهرستان نور تصریح کرد: مهدوی مسئول این دفتر در شهرستان نور با شرکت در آزمون توانست مجوز لازم را کسب کند که علاوه بر تسهیل و تسریع در امورمردم شهرستان سبب اشتغالزایی در منطقه می‌شود.

فرماندار نور در آیین افتتاح دفتر کارگزاری شهرستان نور اظهارکرد: تأمین اجتماعی سبب سرافرازی نظام جمهوری اسلامی است و با توجه به اینکه سازمان دچار چالش‌های مالی است اما بسیار خوب مدیریت می‌شود که به برکت نظام جمهوری اسلامی، خدمات و افراد تحت پوشش در جامعه گسترده شده و هرچه این خدمات گسترده شود آرامش در زندگی روزمره مردم نیز افزایش می‌یابد.

علی شادمان با تبریک به مهدوی مسئول دفتر کارگزاری شهرستان نور تأکید کرد: امیدواریم در سطح شهرستان خدمات خوبی برای مردم ارائه شود و برخورد دلسوزانه با مردم در دستور کارتان باشد.

وی افزود: مردم در زمان بیماری و مشکلات دچار نگرانی هستند که باید در برخورد با شرایط روحی و روانی مراجعه کنندگان توجه ویژه‌ای شود و امیدواریم همراه با هدف دولت که نرمش و انعطاف‌پذیری برای مردم است بخش خصوصی هم بتواند خدمات لازم را با همین روش به مردم ارائه دهد.