8
شهردار نوشهر با اشاره به دیدار چند روز گذشته به همراه نماینده مجلس،فرماندار و ریاست شورای اسلامی شهر نوشهر با وزیر راه و شهرسازی در تهران، درباره برخی شائبه‌های پیش‌آمده درباره احداث راه دسترسی بندر نوشهر و شایعات تخریب باغ ‌گیاه‌شناسی، اظهار داشت: طبق آخرین تحقیقات و بررسی مشاور احداث راه دسترسی بندر نوشهر که مورد استخدام بنادر و دریانوردی استان مازندران است شرکتی به نام «هراز راه» که این شرکت احداث راه دسترسی بندر نوشهر را از ضلع غربی و در حریم رودخانه ماشلک پیش‌بینی کرده است و بنابراین به هیچ وجه از مسیر باغ ‌گیاه‌شناسی و حتی از مجاورت آن نیز عبور نمی‌کند.
علی امانی با تأکید بر اینکه شورای اسلامی و شهرداری نوشهر در این زمینه تعامل لازم را انجام می‌دهد، افزود: همه تلاش و تعاملات خود را برای عملیاتی شدن احداث راه دسترسی بندر نوشهر به کار می‌بندیم.
شهردار نوشهر تصریح کرد: از آنجایی که پل فلزی ماشلک در خیابان بهار آزادی نیاز به بازسازی، نوسازی و تعریض دارد به همین منظور شهرداری همه تلاش خود را می‌کند تا به زودی عملیات اجرایی پل فلزی داخل شهری نوشهر واقع در خیابان بهار آزادی آغاز کند.
وی یادآور شد: در جلسه‌ای که با وزیر راه و شهرسازی داشتیم، اصرار شهرداری نوشهر بر این بود تا بتواند از شخص وزیر برای بازسازی و نوسازی پل فلزی ماشلک درون شهری کمک بگیرد و این موضوع اصلاً ارتباطی با باغ‌گیاه‌شناسی نوشهر ندارد.
امانی با قدردانی از دغدغه‌های ارزشمند شهروندان در زمینه زیست محیطی انسانی و طبیعی، تأکید کرد: باغ‌گیاه‌شناسی نوشهر برای ما از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و همواره تأکید ما بر حفظ و حراست از این مجموعه بسیار ارزشمند و کم‌نظیر است و بنابراین جای هیچ‌گونه نگرانی برای علاقه‌مندان و فعالان به حوزه زیست محیطی و جنگلی در این زمینه وجود ندارد و احداث راه دسترسی بندر نوشهر از مسیری دیگر و خارج از باغ‌گیاه‌شناسی است.
وی گفت: امیدواریم با همکاری و همراهی همیشگی شما شهروندان فهیم و آگاه نوشهری بتوانیم در ساختن شهری زیبا، مدرن و آباد، به توسعه متوازن و متناسب با آنچه که جوانب زیست محیطی مورد حمایت قرار گیرد، دست یابیم.