4

چالوس-خبرنگار حرف: اجرای طرح اشتغال برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد چالوس ۱۵ درصد در سال گذشته نسبت به سال ۹۵ رشد داشته است.

رئیس کمیته امداد چالوس  از اجرای طرحهای اشتغال و خودکفایی برای مددجویان تحت حمایت  گزارشی ارائه کرد.

محمد قمی اویلی ، رئیس کمیته امداد چالوس با بیان اینکه طرح های اجرا شده برای مددجویان تحت حمایت در این شهرستان در زمینه های خدماتی، دامداری ، کشاورزی، صنایع دستی ، صنفی و صنعتی بوده است، گفت: تسهیلات ۶۲ طرح اشتغال با  اعتباری به ارزش ۴۱۶میلیون تومان از طریق صندوق امداد ولایت به مددجویان پرداخت شد.

وی با اشاره به اینکه توانمند سازی مددجویان یکی از اهداف  اصلی این نهاد بوده است، افزود: در سال گذشته تعداد ۲۲۹ طرح اشتغال با مبلغ سه میلیاردو ۵۱۴ میلیون تومان برای مددجویان تحت حمایت در این شهرستان اجرا شده است.

رئیس کمیته امداد چالوس ادامه داد: اجرای طرح اشتغال برای مددجویان تحت حمایت در این شهرستان  از نظر تعداد طرح   ۱۵درصد و از نظر پرداخت اعتبار ۵۰ درصد در سال گذشته نسبت به سال ۹۵ رشد داشته است.

رئیس کمیته امداد چالوس  با بیان اینکه در سال گذشته ۴۰۲ مددجو از خدمات آموزش های فنی و حرفه ای  بهره مند شدند، گفت: ۴۲ مورد کاریابی و تعامل با کارفرما برای مددجویان انجام شده است.

قمی با ابراز امیدواری نسبت به حفظ روند رو به جلوی توانمندسازی مددجویان، گفت: نیکوکاران چالوسی می توانند با افتتاح حساب و سپرده‌ گذاری قرض الحسنه در صندوق امداد ولایت یاری گر کمیته امداد در افزایش تعداد و مبلغ وام ‌های پرداختی به طرح های اشتغال و خودکفایی مددجویان و نیازمندان شهرستان باشند و در جهت ریشه کنی فقر و محرومیت گام هایی پایدار و اساسی بردارند.

شایسته ذکر است در شهرستان چالوس دو هزار و ۵۹۰خانوار تحت حمایت  کمیته امداد قرار دارند و از خدمات این نهاد بهره مندهستند.