6

به منظور آموزش مفاهیم ایمنی عبور و مرور به دانش آموزان مدارس حاشیه راهها ، اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل  جاده ای استان مازندران  اقدام به انعقاد قرارداد با گروه هنری-آموزشی جهت اجرای برنامه های آموزشی با محوریت موضوع ایمنی عبور و مرور درقالب اجرای نمایش شاد، آموزش تئوری مفاهیم ایمنی، سرود و پرسش و پاسخ از دانش آموزان و اعطای جوایز در ۴۵ مدرسه ابتدایی حاشیه محورهای برون شهری استان نموده است.

به گزارش حرف، ابوالفضل صفری، رییس اداره ایمنی  و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مازندران با بیان این خبر گفت: موضوع قرارداد آموزش به دانش آموزان شا مل مقررات راهنمایی و رانندگی ، حفظ ایمنی در هنگام تردد عرضی و طولی در جاده های اصلی به عنوان عابر پیاده و دوچرخه سوار و اصول ایمنی سرنشینان وسیله نقلیه می باشد.

وی افزود: با هماهنگی های به عمل آمده اجرای این طرح همزمان با هفته حمل و نقل، رانندگان و راهداری از اواخر آذرماه  آغاز شد  و تا پایان بهمن ماه ادامه خواهد داشت.

صفری خاطر نشان کرد: در سال گذشته ایمن سازی آموزشی در ۴۰مدرسه صورت گرفته که با توجه به استقبال دانش آموزان و اولیای مدارس این تعداد در سالجاری به ۴۵مدرسه بر اساس اعتبارات ابلاغی افزایش یافته است.